Selasa, 24 Mei 2016

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Długowieczne płoty z drewna

Nieadekwatnie zabezpieczone sztachety drewniane szybko się destruują i mogą bezpowrotnie zgubić swój pierwotny wdzięk i cechy. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie warto poznać typy pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące płot z drzewa trzeba zacząć od poprawnego i skrupulatnego przygotowania materiału na płot, albowiem od tego uzależniony jest rezultat końcowy naszych prac. Przed użyciem produktów do protekcji i ozdoby ogrodzeń z drewna istotne jest ocena, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drewna na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robalami. Gdy zabezpieczymy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, powinno się nanosić następne preparaty, które ochronią je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli pożądamy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy użyć bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje płot od środka, ale nie wytworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Ochronione w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej ochronie płotu, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu maskuje ogrodzenie przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im dużo uwagi i opieki.

Całkowicie inaczej jest w wypadku płotów z pcv. Ten gatunek płotów jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne przez co nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają także biokorozji w następstwie tego dogadzają swoim posiadaczom przez długi czas.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar